Kachlová kamna, co hřejí 35 hodin bez přikládání

Teplo domova

Ano, teplo domova je o lidech, o klidu a pohodě, o připraveném jídle a podobně. Ale když k tomu všemu přidáte teplo vycházející ze skutečného ohně, zjistíte, že se téma posunuje o level výš. Oheň je s lidmi dlouho a ztělesňuje tvořivou energii, aktivitu, proměnu, vůli a vášeň. Mezi lidmi byl vždy a zůstal dodnes, i když jsme se z jeskyní přesunuli do chytrých designových domácností. Oheň spoutaný v kamnech nebo krbu, dokáže skvěle prohřát celý dům i rodinu.

Rozdíly ve vytápění

Rozdíl mezi kachlovými kamny, krby a konvektomaty je veliký. Kachlová kamna navíc postavená z ručně vyráběných komponentů, jsou na pomyslném žebříčku nejvýš. Kromě toho, že vám s nimi může domů přibýt originální kousek vytvořený na míru interiéru, získáte nevídaný komfort v užívání a dlouhodobé energetické udržitelnosti šetrné k životnímu prostředí nehledě na nezávislosti na korporátních dodavatelích energií. U kachláků trvá, než je vytopíte cca hodinu a půl, nicméně dál není potřeba nic řešit.

Kachláky v Šanově od Steinbachů z Maďarska

K jedněm takovým kamnům jsme se dostali ve vile Šanov, kde majitelé pro výstavbu svých kamen vybrali firmu Steinbach. V době, kdy na trhu den co den vzniká a zaniká neuvěřitelné množství firem, výrobce s tradicí 142 let na trhu (od r. 1880), je záruka opravdové kvality a zkušeností předávaných z rodičů na potomky, kdy se brousily k dokonalosti technologie, materiály i postupy.

Hřejí a hřejí mnoho hodin

Kamna v nemovitosti v Šanově, která je právě k prodeji, se plní, podobně jako dříve na zámeckých sídlech z chodby, aby se v obytné místnosti eliminoval nepořádek a prach.

Vidíte ty modré plamínky na fotce ohně? Znamená to, že je v kamnech dostatek kyslíku pro hoření. Dvířka lze zavřít a nechat dřevo pomalu prohořívat, dokud se z něj nestane žhavý uhlík, který vydrží vyhřívat celý dům po mnoho a mnoho hodin bez nutnosti dalšího přikládání nebo kontrolování.

Zatopil jsem v našich kamnech a šel si dělat svou práci. Poprvé jsem přikládal až po 35 hodinách. Nově vložená polena začala hořet okamžitě, protože vnitřek byl i po tak dlouhé době ještě dostatečně žhavý.

Majitel nemovitosti

Je to úžasný luxus, mít doma kvalitní krásná kachlová kamna, topit udržitelným zdrojem tepla a přikládat jednou za den a půl. Nemáte chuť rovnou přihodit jedno poleno do nových kamen u vás doma?

Zdroj foto: Soukromý archiv majitelů RD, www.steinbach.hu

Tagy: