Bydlení v malebné vesničce Dolní Kruty

VÁŠ NOVÝ DOMOV

Ideální k rekonstrukci

0
PLOCHA DOMU
0
a 2+kk
DISPOZICE DOMU
0
PLOCHA POZEMKU
0
minut
VZDÁLENOST DO PRAHY
Dům Dolní Kruty

Velmi dobré autobusové spojení na Prahu

Pokud chcete bydlet na vesnici a přitom to mít kousek do Prahy, tato lokalita je právě pro Vás.

Bydlení na malebné návsi

Dvougenerační rodinný dům v malebné vesničce Dolní Kruty kousek od města Sázava. 

Dům Dolní Kruty

PŮDORYS JEDNOTLIVÝCH BYTŮ

PODROBNÝ POPIS NEMOVITOSTI

Orientační měsíční náklady:

0
zálohy elektřina
0
Vodné a stočné - vlastní studna
0
Vytápění řešeno tuhými palivy
0
Vývoz jímky, jednou za 3 měsíce
0
celkové měsíční náklady (majitel má přeplatky, k nahlédnutí na prohlídce)

Víkendové útočiště, investice nebo místo pro trvalé bydlení?

Hledáte dvougenerační bydlení, které si rekonstrukcí přizpůsobíte dle svých potřeb?

Realitní společnost Property Experts Vám nabízí dobře řešený původní dvougenerační rodinný dům v malebné vesničce Dolní Kruty kousek od města Sázava. Rodinný dům je umístěn v klidném centru obce přímo na návsi s rybníčkem. Z obce je dobré autobusové spojení jak do Sázavy tak na Kouřim. Také je zde velmi dobré autobusové spojení do Prahu. Autem je nájezd na D1 dostupný do 7 minut jízdy, cesta do Prahy pak trvá 30 minut.

V domě jsou 2 bytové jednotky a to 3+1 a 2+kk. Rozměry a dispozice naleznete na výše uvedených 3D půdorysech. Dům bude vyžadovat středně náročnou rekonstrukci. Při té bude možné jej rozšířit o velké podkrovní místnosti. Nabízí tak mnoho možností jak jej zvelebit k obrazu svému. Při troše představivosti se dá dům zrekonstruovat tak, že Vám ho sousedé budou závidět a stane se ozdobou již tak dobře udržované návsi.

Na pozemku o velikosti 1224 m2 je umístěna jak stavba domu tak i hospodářské stavení ve kterém se nachází 2 prostorné samostatné garáže a velký slamník. Ten lze lehce proměnit v dílnu nebo velký skladovací prostor. Zahrada oplývá ovocnými stromy a záhonky a vzrostlým ořechem, který hojně plodí.

Školu a školku naleznete ve cca 500m vzdálené vesnici Horní Kruty. Ve vesnici je aktivní společenský život a to jak fotbalový klub TJ Sokol Horní Kruty tak dobrovolní hasiči. Je zde lékař i obecní úřad.

Dům je nyní pronajímám. V případě prodeje bude předán novému majiteli vyklizen dle dohody. Dům je napojen na vlastní studnu s dostatkem vody a odpady jsou svedeny do jímky. Dům je v osobním vlastnictví a je tedy možné ho financovat hypotékou.

Pro pomoc s finanční stránkou koupě je Vám k dispozici náš tým zkušených hypotečních specialistů. Pokud se rozhodnete pro koupi této nemovitosti, doporučí Vám pro její finacování bezpečný a výhodný postup.

Prodávající si vyhrazuje právo vybrat kupujícího na základě jím zvolených kritérií.

Cena nemovitosti

3.500.000,- Kč

vč. provize a právního servisu

HISTORIE OBCE DOLNÍ KRUTY 

První zmínka o obci je z roku 1228, kdy ji jakýsi Přibyslav věnoval cisterciáckému klášteru Lubuš ve Slezsku. Od 14. století do roku 1421 byly v majetku Sázavského kláštera, kdy je za věrnost získal Sezima z Kunštátu. V roce 1435 se jako majitel obce uvádí Jan Zajímač z Kunštátu a v majetku jeho potomků zůstaly Dolní Kruty až do roku 1518, kdy musel svůj majetek prodat Ludvík Zajímač na úhradu svých dluhů.

Obec koupil Prokop Tmal z Toušic, jehož potomci ji v roce 1528 prodali městu Stříbrná Skalice. S ním se v roce 1567 dostaly do majetku Jaroslava Smiřického ze Smiřic, který je připojil k černokosteleckému panství, jehož součástí zůstaly až do zrušení patrimoniální správy v roce 1848. Zprvu byla obec samostatnou, v roce 1868 byla připojena k Horním Krutám, jejichž součástí jsou dodnes.

Zajímavostí je, že podle Urbáře černokosteleckého panství zde byl v roce 1677 pustý kostel sv. Havla (v místech dnešního domu čp. 4) a pustá fara.

Dolní Kruty jsou administrativní součástí obce Horní Kruty jejich vlastní katastrální území činí 3,41 km² a patří do něj i část obce Přestavlky.

Zdroj https://www.cestyapamatky.cz/kolinsko/dolni-kruty

Kontaktní údaje

Ing. Martin Rajtr

Senior Sales Specialist

Kontaktní formulář